Jak założyć domowe akwarium?

Domowe akwarium to marzenie wielu osób. W wolnych chwilach będziemy oglądać kolorowe rybki, które wdzięcznie pływają i pięknie się prezentują. Zanim jednak spełni się ta piękna wizja, musimy przygotować odpowiednio akwarium, aby nasze maleństwa czuły się dobrze w swoim nowym domu. Jak założyć domowe akwarium?

Wybór akwarium

Pierwszym krokiem, aby móc mieć w domu rybki to zakup odpowiedniego akwarium. Na rynku istnieje bardzo dużo modeli, dlatego już na samym początku możemy mieć problem. Najważniejszym aspektem jest jego pojemość, im większe kupimy akwarium, tym więcej rybek się do niego zmieści. Warto wybierać akwaria, które mają już wbudowane oświetlenie. Następnie należy wybrać miejsce, gdzie je postawimy, ponieważ kiedy będzie ono pełne rybek, nie będziemy już w stanie go przenieść.

Wyposażenie do akwarium

Kiedy już będziemy mieli wybrane akwarium, należy kupić do niego akcesoria. Podstawowa rzeczą będzie filtr, który oczyszcza wodę. Należy jeszcze wyposażyć akwarium w grzałkę, która będzie utrzymywała stałą temperaturę wody, aby nasze rybki rozwijały się prawidłowo. Należy także kupić termometr, aby móc kontrolować temperaturę wody. Kolejną rzeczą są roślinki i żwirek, którymi wyłożymy dno zbiornika. Możemy również kupić dodatkowo ozdoby, takie jak duże kamienie, zatopiony statek lub domek. Kiedy już będziemy mieli urządzone akwarium, należy poczekać dwa tygodnie od nalania wody. Następnie można iść kupić rybki i cieszyć się własnoręcznie urządzonym akwarium.