Jaki transporter dla kota?

Każdy właściciel kota prędzej czy później będzie musiał się zmierzyć z wyborem odpowiedniego transportera dla pupila. Ważne jest, aby był on bezpieczny, wygodny, a także łatwy w transporcie. Jaki powinien być odpowiedni transporter dla kota?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze transportera?

Zanim wybierzemy odpowiedni transporter należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Rozmiar transportera jest bardzo istotny. Należy wybrać taki, aby nasz pupil mógł się swobodnie w nim obracać, stać, leżeć i siedzieć. Nie może być, jednak za duży, aby kot nie ucierpiał w podróży. Warto zwrócić uwagę na łatwość w dostępie do środka, ponieważ nie każdy kot chętnie wchodzi do transportera, czasem jest wymagane własnoręczne włożenie go. Kolejnym aspektem, który trzeba sprawdzić przed zakupem jest dostęp do powietrza w transporterze. Podróż w transporterze nie jest przyjemnym doświadczeniem dla naszego pupila, przez co może się stresować i szybciej oddychać.

Jaki powinien być transporter dla kota?

Najważniejsze, aby transporter, który wybierzemy dla naszego pupila był bezpieczny. Koty są bardzo inteligentne i mogą szybko nauczyć się uciekania z transportera, dlatego upewnij się, że kot nie jest w stanie sam otworzyć sobie drzwiczek i wyjść z przenośnego domku. Zwróć uwagę również na uchwyty, które powinny być stabilne. Ponadto bardzo ważna jest wygoda naszego pupila, dlatego warto wyściełać podłoże antypoślizgową matą, można również włożyć do środka poduszkę. Ważne też, aby wybrany model był łatwy w czyszczeniu.