Wychowywanie dziecka z psem

Obecność psa w rodzinie ma wpływ na każdego członka. Pies jest bardzo oddany swoim właścicielom i potrafi okazywać miłość na wiele sposobów. Od dawna wiadomo, że pies w domu ma wpływ na rozwój emocjonalny dziecka. Wychowywanie dziecka z psem ma wiele zalet.

Dlaczego warto wychowywać dziecko z psem?

Dzieci, które od najmłodszych lat mają kontakt z psami są bardziej kreatywne, czułe i mają poczucie obowiązku. Dodatkowo są lepiej przygotowanie do dorosłego życia, ponieważ uczą się opieki nad zwierzęciem. Pies jest wspaniałym przyjacielem, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Kiedy trzeba jest również obrońcą. Dziecko będzie się przy nim czuło bezpiecznie. Zabawa z pupilem sprawi radość zarówno naszej pociesze, jak i pupilowi. Czas spędzony z psem odpręża człowieka, dzięki czemu nasze dzieci będą miały mniej stresu.

Zalety wychowywania dziecka z psem

Zalet, które płyną z wychowywania dziecka z psem jest bardzo dużo. Dzieci podczas opieki stają się bardziej dojrzałe emocjonalnie, ponieważ czasem musza przełożyć opiekę nad pupilem, ponad swoje potrzeby. Dodatkowo prowadzą one aktywny tryb życia. Zabawa z  pupilem i wychodzenie na spacery dostarczają dziecku ruchu. Zwiększone jest również poczucie odpowiedzialności, gdyż jako jeden z opiekunów jest odpowiedzialne za dostarczenie psu wszystkiego co jest potrzebne do życia. Badania potwierdzają, że osoby, które posiadają psa, mają lepsze zdrowie i nie są w grupie ryzyka, dotyczącej chorób serca. Zabawa i czas spędzony z pupilem redukuje stres.