Zachowania psa, które świadczą o miłości do właściciela

Właściciele psów bardzo często zastanawiają się, w jaki sposób rozpoznać, że pupil darzy ich miłością. Próbujemy się doszukać specjalnych zachowań, które świadczą o kochaniu. Oto kilka z nich:

Merdanie ogonem

Jednym z najczęstszych sposobów okazywania miłości przez psy jest merdanie ogonem. Jeżeli twój pupil za każdym razem, gdy cię zobaczy zaczyna machać ogonem, bądź pewien, że darzy cię on ogromnym uczuciem.

Przynosi prezenty

Kiedy pupil przynosi ci prezenty oznacza to, że cieszy się na twój widok. Takie prezenty to zazwyczaj kapcie, kamyczki lub jego zabawki. Przecież po powrocie z pracy nie ma nic bardziej miłego niż nasz ukochany piesek w drzwiach, merdający ogonem i trzymający nasze ulubione kapcie w pysku.

Przytula się

Przytulanie u psów wygląda inaczej niż u ludzi. Pieski przytulają się poprzez ocieranie się głową lub ciałem o człowieka. Nie lubią natomiast obejmowania i typowego tulenia.

Uśmiech

Jeżeli twój pupil od razu na twój widok uśmiecha się, to może oznaczać tylko radość z tego, że cię widzi. Jest to również znak, że czuje się on przy tobie dobrze i swobodnie.

Zawsze z tobą

Psy są bardzo towarzyskie, jednak najwięcej rodności sprawia im obecność ich właściciela. Jeżeli twój pupil jest zawsze tam, gdzie ty, to znaczy, że jesteś dla niego bardzo ważny. Jeżeli drepcze on za tobą nawet po mieszkaniu i uważnie obserwuje co robisz, to również jest oznaka miłości.

Lizanie

Lizanie to psie całuski. Jeżeli twój pupil liże cię po dłoniach i twarzy, to znaczy, że cię całuje. Pokazuje do jego przywiązanie do opiekuna. Wiele ludzi nie przepada za taką formą okazywania miłości, jednak dla psa jest to jeden ze sposobów w jaki mogą je okazać.